HMD Global oznamuje zařazení telefonu Nokia X20 do vývojářského programu Android 12

Společnost HMD Global, výrobce telefonů Nokia, dnes oznamuje, že se nedávno představená Nokia X20 brzy zařadí do vývojářského programu Android 12. Tímto krokem se telefony Nokia stávají součástí úzkého výběru telefonů, na kterých mohou vývojáři vytvářet, testovat a vylepšovat své aplikace před uvolněním nové verze operačního systému pro širokou veřejnost. Vývojáři aplikací budou moci zahájit testování na Nokii X20 již během začátku druhé poloviny roku 2021.

Stephen Taylor, CMO ve společnosti HMD Global: „S velkým potěšením oznamujeme, že díky úzkému partnerství se společností Google nabídneme již brzy přístup k první beta verzi nového systému Android 12.

V HMD Global si velice dobře uvědomujeme, že stále větší počet zákazníků chce své telefony používat po znatelně delší dobu. Na základě toho se kromě kvalitního zpracování zaměřujeme i na software, který je taktéž nedílnou součástí pro bezproblémový chod zařízení. Chceme také úzce spolupracovat s naší vývojářskou komunitou na vytváření té nejlepší uživatelské zkušenosti s našimi produkty. Dlouhá životnost zařízení je základem našich nedávno představených nových modelových řad telefonů Nokia, které nabízejí až tři roky velkých systémových aktualizací a tři roky pravidelných bezpečnostních aktualizací. Telefony Nokia jsou napříč světem uznávané právě pro svou aktuálnost napříč celým portfoliem.

Už teď se nemůžeme dočkat, až obdržíme zpětnou vazbu od naších věrných fanoušků značky Nokia a dočkáme se jejich poznatků, které povedou ke zdokonalení našich telefonů a zvýšení uživatelského komfortu.”

Vývojáři, kteří se programu zúčastní, budou moci spolupracovat a sdílet své nápady a tipy s dalšími vývojáři a odborníky prostřednictvím komunitního fóra pro telefony Nokia. Pro zapojení se do komunitního fóra je potřebná registrace prostřednictvím aplikace MyPhone, která je k dispozici na všech chytrých telefonech Nokia. Prostřednictvím vývojářského programu Android 12 mohou testeři komunikovat v 16 jazycích přímo s interním vývojářským týmem HMD Global.

Android 12 poskytne uživatelům celou řadu nových aktualizovaných funkcí, mezi které patří například:

  • Podpora obrázků ve formátu AVIF, který nabízí značnou datovou úsporu
  • Lepší využití haptické odezvy v uživatelském prostředí a hrách
  • Nové animace při spuštění aplikací
  • Vylepšené funkce pro ochranu osobních údajů a zabezpečení zařízení

Vývojářský program poskytuje možnost sbírat zpětnou vazbu od vývojářů, která je důležitá pro vývoj dalšího směřování operačního systému Android. Všechny zjištěné poznatky široké uživatelské základny z celého světa a různých kultur pomohou maximálně doladit Android 12 před uvolněním pro koncové uživatele.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..