Výzkum odhalil, že telefony značky Nokia vedou v žebříčku důvěryhodnosti telefonů s OS

Společnost Counterpoint Research zveřejnila výzkum, který odhalil, že telefony značky Nokia vedou v žebříčku důvěryhodnosti telefonů s OS Android v oblastech softwaru, zabezpečení, kvality zpracování a podnikového využití. Je tomu tak již druhým rokem a telefony Nokia opět předčily největší jména v mobilním průmyslu.

Nová zjištění jsou obsažena ve studii s názvem “Nokia Phones Lead the Trust Rankings based on Software, Security Updates and Build Quality” – na tomto odkazu

Tato zjištění jsou hodnotná obzvláště nyní, když se svět přizpůsobil náročné situaci s virem COVID-19. Je nutné mít na paměti, že se přizpůsobili i kyberzločinci, a proto není možné bezpečnost smartphonů zanedbávat.

  • 39 % dotázaných podnikových uživatelů zaznamenalo ohrožení bezpečnosti svého telefonu (The Verizon Mobile Security Index Report);
  • Zjištění App Annie ukazují, že využití podnikových aplikací vzrostlo v první polovině roku 2020 o 220 % ve srovnání s předchozím rokem.
  • Údaje společnosti PwC naznačují, že 1/5 dotázaných zaměstnanců má pocit zranitelnosti vůči kybernetické kriminalitě.

Nedávno publikovaná zpráva Europolu pojednávající o hrozbách organizované trestné činnosti na internetu (IOCTA) rovněž zmiňuje vzestupný trend kriminálních aktivit spojených s kybernetickými útoky. Odborníci se domnívají, že celosvětové výdaje na kybernetickou bezpečnost by měly činit téměř 1 bilion dolarů. (Darius McDermott, FundCalibre).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..