Pohled na nový mobil Nokia 5310 (2020)

Společnost HMD Global, která stojí za mobily značky Nokia na mobily s tlačítky stále nekašle. Není se čemu divit, když se jim ty mobily tak dobře prodávají nejen na rozvojových trzích. Nejnovějším přírůstkem do tlačítkových mobilů je Nokia 5310 (2020), což je reinkarnovaný 13 let starý model Nokia 5310 Xpress Music.

Nová i stará Nokia 5310

Novodobá Nokia 5310 (2020) je o něco větší než starší model. Nejedná se tedy o tenoučkou žiletku, jako tomu bylo před lety. Má tedy i o něco větší 2,4palcový TFT TN displej. Stejně jak starší model, i novinka je zaměřena na hudbu. Nad displejem i pod klávesnicí nabízí tedy větší mřížky reproduktorů. Nechybí ani tlačítka pro regulaci hlasitosti a ovládání hudebního přehrávače.

Design nového modelu se mi opravdu líbí a v reálu vypadá daleko lépe než na fotkách. Celé tělo je plastové a jeho boky jsou krásně zaoblené, takže se mobil příjemně drží i ovládá. Dokonce i hrany klávesnice jsou oblé, což se mi líbí. Zadní kryt je pak stále vyjímatelný a ukrývá akumulátor s kapacitou 1 200 mAh. Je jen škoda, že zadní kryt je z levnějšího plastu, který se poměrně snadno poškrábe.

Uvnitř mobilu se nachází dobře známý systém series 30, který má také starší model Nokia 3310 (2017). Jeho ovládání je tedy velice jednoduché a přechod ze starších tlačítkových Nokií může být díky tomu snadný. Nechybí ani funkce pro rozsvícení zadní diody u fotoaparátu, takže ji můžete využít jako svítilnu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..