Mobily Nokia budou díky Valona Labs ještě bezpečnější

Finská společnost HMD Global oznámila akvizici aktiv společnosti Valona Labs, která má zkušenosti z oblasti podnikové kybernetické bezpečnosti. Díky této akvizici budou mobily značky Nokia ještě bezpečnější.

Skvělý je také fakt, že veškerá data uživatelů budou uchovávána pouze ve Finsku. Nově otevřené středisko pro výzkum a vývoj Center of Excellence totiž sídlí ve finském Tampere.

Otázkou ale zůstává, jak bude vyšší bezpečnost implementována do samotných mobilů. Bude v systému Android doinstalována nějaká aplikace? Bude software zabudovaný ve spolupráci s Googlem přímo do Androidu i rootu?

Juho Sarvikas, Chief Product Officer ve společnosti HMD Global, sdělil:

„Věříme, že by měl být každý telefon vyroben s ohledem na bezpečnost, spolehlivost
a důvěryhodnost. Jsme proto hrdí, že můžeme oznámit akvizici aktiv společnosti Valona Labs, což je renomovaná a důvěryhodná společnost v oblasti mobilního software.

Telefony Nokia jsou známé po celém světě díky inovacím a čistému, bezpečnému a vždy aktuálnímu systému Android s příslibem neustálého zlepšování. To je jeden z důvodů, proč si udržujeme pozici lídra v rychlosti aktualizací operačního systému. Podle výzkumu společnosti Counterpoint1 jsme ve skutečnosti nejrychlejší značkou v této oblasti a pokrýváme aktualizacemi 94 % našeho portfolia. Akvizicí aktiv společnosti Valona Labs ještě posílíme tuto pozici a budeme tak schopni nadále dostát svému slibu rychlých a pravidelných aktualizaci a tím upevňovat důvěru našich zákazníků, což je jedna z našich základních hodnot podnikání.

Jsme pyšní na naše finské kořeny a skandinávský design našich zařízení. Proto nás těší, že nové centrum bude sídlit právě v Tampere. Touto akvizicí pokládáme základní kámen výzkumného
a vývojového střediska, které změní produkty, jež v rámci našeho podnikání nabízíme.”

 

Zdroje: TZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..