Mám si koupit Nokia 2.3 nebo Nokia 2.2?

Když se podívám na e-shopy, tak v současné době je možné na našem trhu zakoupit dostupné mobily Nokia 2.3 a starší Nokia 2.2. Oba modely se prodávají za velice podobné ceny. Pokud se mezi těmito modely rozhodujete, tak tento článek by vám měl rozhodnutím pomoci.

Oba modely jsou si po stránce výbavy velice podobné. Dokonce nabízí stejný procesor MediaTek Helio A22 i 2 GB paměti RAM. Na rozdíl však narazíte v interním úložišti, kde došlo navýšení. Nokia 2.3 nabízí 32 GB úložiště, zatímco Nokia 2.2 pouze 16 GB.

Rozdíly najdete také v samotné velikosti. Nokia 2.2 nabízí 5,71palcový IPS displej, zatímco novější má větší 6,2palcový IPS displej. Nový model tedy míří především na ty, kteří si chtějí videa, sociální sítě či fotky vychutnat na větším displeji.

Oba modely nabízí DualSIM s plnou podporou všech LTE pásem. Nokia 2.2 nabízí vyjímatelný zadní kryt i s baterií, u které najdete všechny potřebné sloty. Nokia 2.3 pak ukrývá triple slot ve svém levém boku, takže můžete bez problémů používat funkci DualSIM i paměťovou kartu současně.

Když se podíváte na zadní část obou mobilů, tak zjistíte, že Nokia 2.3 nabízí druhý fotoaparát. Druhý fotoaparát nabízí rozlišení 2 Mpx a stará se hloubku ostrosti. To využijete třeba při focení portrétních snímků s rozostřeným pozadím, které tento mobil zvládá výborně. Fotografie jako takové jsou u novějšího modelu hezčí.

Tak jaký model si vybrat? Osobně bych se přiklonil k novějšímu modelu Nokia 2.3. Ten totiž nabízí více paměti, lepší fotoaparát, dvoudenní výdrž na jedno nabití a déle budete dostávat nové aktualizace bezpečnostních záplat Androidu One.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..