Vzpomínka na Nokia 7 Plus – i starší sedmička má Android 10

Začátkem roku 2018 společnost HMD Global představila mobil Nokia 7 Plus. Jednalo se o ideálního zástupce střední třídy, který za cenu pod 10 tisíc Kč nabídl celohliníkovou konstrukci, slušné fotoaparáty ZEISS, hezký displej, a především krásný design.

Všechny tři dosavadní „sedmičkové“ Nokie vypadají vážně moc pěkně. Zatím se mi nejvíce líbila poslední Nokia 7.2, ale Nokia 7 Plus měla své kouzlo. Měla opravdu bytelnou celohliníkovou konstrukci, kterou dnes už moc není vidět. Dříve jsem byl znuděný z hliníkových mobilů, ale dnes jsem znuděný z těch skleněných. Všeho se člověk přejí… Bylo by fajn, kdy se na trhu objevila zas nějaká celohliníková Nokie.

Nebylo to ale jen o celohliníkové konstrukci. To nejhezčí na designu Nokie 7 Plus jsou měděné prvky. Ty se nachází na rámu, kolem fotoaparátů i kolem čtečky otisků. Na světle se měděné prvky efektivně lesknout a přidávají tak na eleganci.

Nokia 7 Plus je vlastně poslední mobil Nokia střední třídy, který měl již v balení silikonový ochranný kryt. Je obrovská škoda, že v dnešní době skleněných mobilů Nokia do balení žádný kryt nevkládá a uživatel si je musí zakoupit.

Jak je na tom Nokia 7 Plus s Androidem dnes?

Nokia 7 Plus začátkem letošního roku začala dostávat aktualizaci na Android 10. Výrobce tedy splnil podmínky programu Android One a i po dvou letech vydal aktualizaci na novou verzi systému. Jedná se tedy o již poslední verzi, ale stále ještě bude jeden rok dostávat aktualizace bezpečnostních záplat.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..