Jak na mobilu vyřešit problémy s Wi-Fi, daty nebo Bluetooth?

Občas se může stát, že váš mobilní miláček bude mít problémy s Wi-Fi, mobilními daty či Bluetooth. Není to zrovna časté, ale stát se to může např. po aktualizaci systému či instalace VPN. Jak problémy vyřešit bez ztráty dat?

Řešení bez ztráty dat

Pokud máte novější systém se systémem Android 9 a novějším, můžete vyresetovat jen nastavení Wi-Fi, dat i Bluetooth. Žádná data tedy nebudou ztracena. Po resetu jen ztratíte jen přihlašovací hesla k Wi-Fi a spárovaná zařízení Bluetooth.

Celý proces resetu jsem zkoušel na mobilu Nokia 9 PureView se systémem Android 10. Stačilo přejít jen do: Nastavení telefonu/Systém/Rozšířená nastavení/Resetovat možnosti/Resetovat Wi-Fi, data a Bluetooth. Celý proces resetu proběhne během pár vteřin.

U mobilů s nadstavbou Androidu se postup může lišit. Třeba Samsung má resetovací možnost na: Nastavení telefonu/O telefonu/Obnovit/Obnovit nastavení sítě.

2 thoughts on “Jak na mobilu vyřešit problémy s Wi-Fi, daty nebo Bluetooth?

  1. Když N5.1 Plus využívám jako hotspot pro notebook přes WIFI ( přes kabel USB problémy nejsou), tak asi po 1 až 2 minutách dojde k přerušení spojení s inernetem. Na NTB u ikony WIFI s plným signálem svítí žlutý trojúhelník s vykřičníkem. Musím na notebooku nebo na nokii zrušit spojení mezi sebou, spojení můžu po té ihned navázat a internet zase funguje zhruba 1-2 minuty. Po přerušení na internet k automatickému spojení nedojde. Tyto problémy byli i s předchozí N5.1. Resetování WIFI,data Bluetooth nepomohlo. Noteboo s klasickými WIFI problém nemá. Notebook Acer Aspire 5750G. Zatím jsem nezkoušel Nokii spojit přes hotspot s jiným notebookem, ani můj Acer s jiným telefonem přes hotspot.

    1. U Nokie 5.1 Plus může být ten problém, že se jedná o model, který není oficiálně určený pro náš trh… Máte tedy kus, který měl být v prodeji do jiné země, proto mohou být problémy se sítí. Zkusil bych však hotspot vyzkoušet s více zařízeními.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..