Aktualizace Lumia Cyan míří do světa a s ní i Windows Phone 8.1 pro zařízení, která aktuálně využívají Windows Phone 8.

Skvělé zprávy pro všechny majitele telefonů Nokia Lumia se systémem Windows Phone 8. Aktualizace Lumia Cyan je konečně připravena a včera byla v prvních zemích umožněna aktualizace prvních modelů – zatím Nokia Lumia 625. Spolu s Lumia Cyan se majitelé zařízení s Windows Phone 8 dočkají i updatu na Windows Phone 8.1

Vaše Lumia ještě chytřejší

Lumia-Cyan_Action-CenterAktualizace Windows Phone 8.1 a Lumia Cyan umožní vměstnat na úvodní obrazovku 3 sloupce dlaždic vedle sebe místo současných dvou. Zároveň bude možné zvolit oblíbenou fotku jako pozadí úvodní obrazovky. Uživatelé si nově také na svých telefonech Nokia Lumia užijí mnohými vytoužené notifikační centrum, ve kterém bude mít člověk celý telefon pěkně pod dohledem.

Aplikace Wifi Sense umožňuje automatické připojování telefonů k wi-fi hotspotům, funkce Word Flow zase umožní výrazně zrychlit psaní na klávesnici.

Pokud však nejse ze spojených států, inteligentní umělou inteligenci Cortana si zatím neužijete.

Lumia-Cyan-update_Word-FlowFunkce vyhledávání Bing se nově bude výrazně podobat tomu na PC. Chcete li nalézt něco na svém telefonu, ať je to aplikace, soubor nebo kontakt, stačí napsat do vyhledávače klíčové slovo a ten ji nalezne.

Aktualizace se dočkal i Internet Explorer, který by měl být zase o něco rychlejší a snad i intuitivnější. Kalendář zase nově kromě vámi zadaných připomínek nově nabídne i předpoveď počasí, takže budete vědět, kdy si máte na zahradní oslavu vzít s sebou deštník.

Fotografie ještě lepší

Lumia-Cyan-update_Nokia-CameraAktualizace Lumia Cyan se pokusí zase o něco zlepšit výkon fotoaparátu ve vašem smartphonu Nokia Lumia. Vylepšení se tak dočká Nokia Camera, Creative Studio i Storyteller. Nokia Camera se dočkala zjednodušeného uživatelského rozhraní se snazším přístupem k úpravě a sdílení fotek a aplikaci Creative Studio 6. Pro úpravu fotografie bude tedy možné Creative Studio spustit rovnou z aplikace Nokia Camera.

Vaše nová virtuální kancelář

To že jsou telefony s Windows Phone 8 ideální pro firemní klientelu je celkem dobře známo. Windows Phone 8.1 však posouvá možnosti telefonu Nokia Lumia ještě dál. Kromě již známé sady Office, Outlooku, Skype a OneDrive (možná stále znáte pod názvem SkyDrive), které využívají bezpečné šifrování vašich dat, budete nově moci při práci využít šifrovaných emailů s digitálním podpisem a přistupovat k firemní VPN (Virtual Private Network).
Jak na aktualizaci?

Aktualizace Lumia Cyan byla vydána 15.6.2014 a v následujíccíh týdnech bude uveřejněna ve všech zemích a pro všechna zařízení Nokia s Winows Phone 8 nebo 8.1. Telefony Nokia Lumia automaticky kontrolují dostupnost aktualizací, ale pokud jste netrpěliví, můžete vyzkoušet čas od času ruční vyhledání aktualizací: nastavení / aktualizace teleofnu /zkontrolovat.

Dostupnost aktualizace pro váš model můžete také zjsitit zde: http://www.nokia.com/global/support/software-update/wp8-software-update

Share SHARE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>