Skenujte dokumenty do telefonu pomocí Office Lens

Microsoft představil novou aplikaci jménem Office Lens, která Vám umožní velmi kvalitně „skenovat“ dokumenty do telefonu.

Ať už se jedná o ručně psané poznámky, školní tabuli nebo tištěný dokument, můžete snímky pořizovat ze skutečně zlotřilých úhlů, ale výstup bude ve fenomenální kvalitě. Stačí spustit aplikaci, namířit fotoaparát, stisknout spoušť a nechat algoritmus vyvinutý v Microsoft Research, aby vám obraz opravil.

Zároveň aplikace umí upravovat fotografie, které nebyly pořízeny aplikací Office Lens. Do skenované podoby tedy můžete převést i fotku, tkerou jste pořídili normálně skrze fotografickou aplikaci, nebo kterou jste si někde stáhli.

Co Office Lens dovede, se můžete podívat na fotografiích pod článkem. Sken dokumentu je pořízen přímo z fotografie. Jak je vidět, pochybný text a mrzký úhel nedělají Office Lens žádné problémy.

Office Lens je aplikace z dílny Microsoftu, což znamená, že její integrace do prostředí telefonu je na skutečně příjemné úrovni. Můžete snímek nahrát na OneDrive, vložit do OneNote, sdílet na sociálních sítích nebo mailem.

Jakmile jednou fotku nahrajete do OneNote, aplikace ji převede do podoby, ve které bude možné text upravovat a vyhledávat v něm. V rámci OneNote tedy stačí napsat úryvek textu, který si z dokumentu pamatujete a aplikace vám vyhledá relevantní snímek.

Office Lens si můžete z Windows Phone Store stáhnout zdarma zde.Office Lens_20140521_145004_processed(1)

Office Lens_20140521_145004_processed(4)

Share SHARE

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>